Genel

Suriye de bulunmaması gereken herkesin ülkeden çıkmasını istiyoruz

Suriye de bulunmaması gereken herkesin ülkeden çıkmasını istiyoruz Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Suriye’de klorin gazı kullanımı iddialarına yönelik bir açıklama yaptı. Le Drian, “Şu andaki tüm veriler klorin gazı kullanımına işaret ediyor” ifadelerini kullandı. Drian, “Türkiye’nin Suriye’den çekilmesini istiyor musunuz?” sorusuna ise Suriye’de bulunmaması gereken herkesin ülkeden çıkmasını istiyoruz” ifadeleri. Le Drian, Türkiye ve İran’ın uluslararası hukuku ihlal ettiğini iddia etti. Suriye de bulunmaması gereken herkesin ülkeden çıkmasını istiyoruz detaylar haberimizde…

Suriye de bulunmaması gereken herkesin ülkeden çıkmasını istiyoruz

Tüm veriler Suriye de kimyasal silah kullanıldığını işaret ediyor

Fransız Dışişleri Bakanı BFM-TV’ye verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Drian, ellerindeki tüm verilerin Suriye’de kimyasal silah kullandığına işaret ettiğini belirtti.

“Hizbullah dahil olmaması gerekenler ülkeden çıkmalı”

Dışişleri Bakanı, kendisine yöneltilen “Türkiye’nin Suriye’den çıkması istiyor musunuz?” sorusunu da yanıtladı. Drian, “İran’ın desteklediği gruplar ve Hizbullah da olmak üzere, Suriye’de bulunmaması gereken her gücün ülkeden çıkmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Türkiye ve İran Suriye’de uluslararası hukuku ihlal ediyor”

Suriye ve Irak’ta askeri olarak bulunan Rusya ve ABD hakkında konuşmayan Dışişleri Bakanı Drian, “Türkiye ve İran Suriye’de uluslararası hukuku ihlal ediyor” dedi.

“Türkiye bölgedeki savaşlara yeni savaşlar eklememeli”

Türkiye’ye küstah suçlamalarda bulunan Drian, “Sınırları korumak, sivilleri öldürebilmek anlamına gelmiyor ve bu kınanmalı. Suriye’de tehlikeli bir durum var ve Türkiye bölgedeki savaşlara yeni savaşlar eklememeli” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica