Siyaset

Tesellimiz herhangi bir can kaybının bulunmamış olmasıdır

Tesellimiz herhangi bir can kaybının bulunmamış olmasıdır İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin seçim standına saldırı düzenlenen yerde açıklama yaptı. Olayı takipçisi olacaklarını söyleyen Akşener, “İktidar partisine, özellikle bu konuda tedbir almaya ve seçim zamanında insanların can güvenliklerini garanti altına almaya davet ediyorum. Bu konuda kendilerini uyarıyorum” dedi. Tesellimiz herhangi bir can kaybının bulunmamış olmasıdır detaylar haberimizde…

Tesellimiz herhangi bir can kaybının bulunmamış olmasıdır

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisinin seçim standına saldırı gerçekleştirilen İstanbul’un Bağcılar Meydanında açıklama yaptı.

“Türkiye sadece bir seçime giriyor, savaşa gitmiyor”

Saldırıyı kınadığını söyleyen Meral Akşener, “Tesellimiz herhangi bir can kaybının bulunmamış olması. Türkiye sadece bir seçime giriyor. Türkiye savaşa gitmiyor” dedi.

“Derhal, hukuki ve adli konuları çok sıkı takip edin…”

Türkiye’de yaşayanların güvenliğinden devletin sorumlu olduğunu belirten Akşener, “Türkiye’de yaşayan insanların siyasi görüşlerinden bağımsız can güvenlikleri, mal güvenlikleri ve her şeyleri bu ülkeyi yöneten iktidarın ve devletimizin garantisi, emaneti altındadır. Buradan Sayın İçişleri Bakanı’na, Başbakanı geçtik, Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Çünkü bu konunun muhatabı onlardır. Derhal, hukuki ve adli konuları çok sıkı takip etmelerini, benim de şahsen bu konuyu sıkıca takip edeceğimi sizler aracılığıyla iletmek isterim” diye konuştu.

“9 kişi yaralı 1’si ağır”

Yaralılarla ilgili bilgi veren Akşener, “Hastanede yatan 2 arkadaşımız var. 9 kişi yaralı 1’si ağır. Diğeri nispeten daha iyi, hastanede yatıyorlar. 7 arkadaşımız ayakta tedavi olarak çıktılar. Bu kabul edilebilir bir şey değildir” dedi.

“Bu mesele2 kişinin üzerine yıkılmak isteniyor”

8 kişinin gözaltına alındığını aktaran Akşener, “Bana verilen bilgi, 8 kişinin gözaltına alındığı, 6 kişinin serbest bırakıldığı ve 2 kişinin üzerine bu meselenin yıkılmak istendiği şeklinde. Net bir şey söyleyeyim, 2 kişinin 9 kişiyi yaralayamayacağına göre, çoğunluğu bıçak yarası olduğuna göre, yaraların çoğu özel olarak yapılmış olduğuna göre, yani bıçak saplanmış çevrilmiş. Dolayısıyla bu konunun takipçisi bizzat, şahsen olacağımı ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

AK Parti’ye önlem alma çağrısı yapan Meral Akşener, şöyle devam etti:

“24 Haziran akşamı bu kabustan hep beraber uyanacağız”

“Herkese sağduyu ama iktidar partisine, çünkü bizim muhatabımız kendileridir, özellikle bu konuda tedbir almaya ve seçim zamanında insanların can güvenliklerini garanti altına almaya davet ediyorum. Bu konuda kendilerini uyarıyorum. İYİ Partinin iyi insanları, cesur insanları, 1,5 ay bir şey kaldı, bunu büyük bir olgunlukla seçim sürecini tamamlayacaklardır. Ve Allah’ın izniyle 24 Haziran akşamı bu kabustan hep beraber uyanacağız.”

“Sayın İnce ile elbette görüşeceğim”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile görüşüp görüşmeyeceği sorulan Akşener “Sayın İnce ile elbette görüşeceğim. Sadece bugün görüşecektik fakat apar topar buraya gelmek durumunda olduğum için, bu bir mücbir sebep o nedenle kendisinden özür diledim, izin istedim. Elbette kendisiyle görüşeceğim” yanıtını verdi.

Akşener, daha sonra İYİ Parti Bağcılar İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica