Siyaset

Tezcan; ‘Ayhan Ogan programlara AKP eski MKYK üyesi olarak katılıyor’

Tezcan; ‘Ayhan Ogan programlara AKP eski MKYK üyesi olarak katılıyor’ CHP Sözcüsü Bülent Tezcan AKP’li Ayhan Oğan’ın yaptığı skandal açıklama sonrası AKP’nin harekete geçerek konu ile ilgili işlem yapması gerektiğini söyledi. Tezcan; ‘Ayhan Ogan programlara AKP eski MKYK üyesi olarak katılıyor’ detaylar haberimizde…

Tezcan; ‘Ayhan Ogan programlara AKP eski MKYK üyesi olarak katılıyor’

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “Mahir Ünal’ın ifadelerinde Ayhan Oğan’ın AK Parti ile ilişkisi olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yok. Parti ile üyelik düzeyinde bile bir ilişki varsa partinin eski MKYK üyeliğini yapmış ve bütün platformlarda; parti adına konuşan bu kişi hakkında partideki görevi ne olursa olsun onunla ilgili bir işlem yapılması gerekir. Ayhan Ogan hakkında AK Parti yönetimi ne işlem yapmıştır, herhangi bir işlem yapmış mıdır, bu işlemi yapmadığı sürece bu yük üzerindedir” dedi.

‘Gündeme taşıyan AKP’nin siyaset anlayışı’

Tezcan, “Ünal bu yaptığı açıklamayla problemin yükünü partinin üzerinden atabilmesi mümkün değil. Açıklama tabiri caizse sade suya tirit bir açıklama. Şimdi Mahir Ünal’dan şu açıklamaya bekliyoruz. Orada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın kahramanı ve Türkiye’nin lideri olduğunu söylüyor bunu millet; kamuoyu, milletimiz, AK Parti yönetiminden çok daha iyi biliyor. Bunu tartışmaya açan milletimiz değil AK Parti’nin siyaset kültürü. Türkiye’de Atatürk ile cumhuriyet devleti ile bu devletle problemi gündeme taşıyan AK Parti’nin siyaset anlayışı” değerlendirmesinde bulundu.

‘Bu tartışmalar bilinçli ve sistematik bir şekilde gündeme taşınmıştır’

“Mahir Ünal’ın açıklaması AK Parti’nin üzerindeki bu yükü ortadan kaldıramaz” diyen CHP’li Tezcan, şöyle devam etti: “Bu tartışmalar özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı döneminde Türkiye’de bilinçli ve sistematik bir biçimde gündeme taşınmıştır. Ondan sonra da kamuoyunun tepkisi yükselince ‘şahsi görüşüdür’ deyip bir geri adım atma taktiğini görüyoruz mesele bu kadar basit değil.”

‘Partimiz ile üyelik ilişkisi yoktur’ diye bir açıklama bekliyor kamuoyu

Açıklamasında, “Ayhan Ogan bütün bu programlara AK Parti eski MKYK üyesi olarak katılıyor” ifadelerini kullanan Tezcan, şunları kaydetti: “AK Parti onayı olmadan bu şekliyle televizyonlara çıkması mümkün değil. Mahir Ünal’ın ifadelerinde Ayhan Ogan’ın AK Parti ile ilişkisi olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yok. Kamuoyunun merak ettiği şey şudur. Parti ile ilgili bu sözleri söyleyen eski MKYK üyesi bugün partisi ile ilişiği yoksa ‘Partimiz ile üyelik ilişkisi yoktur’ diye bir açıklama bekliyor kamuoyu. Parti ile üyelik düzeyinde bile bir ilişki varsa partinin eski MKYK üyeliğini yapmış ve bütün platformlarda parti adına konuşan bu kişi hakkında partideki görevi ne olursa olsun onunla ilgili bir işlem yapılması gerekir. Ayhan Ogan hakkında AK Parti yönetimi ne işlem yapmıştır, herhangi bir işlem yapmış mıdır, bu işlemi yapmadığı sürece bu yük üzerindedir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica