Ekonomi

Tıp Fakültesi hastanesi borç batağının içinde

Tıp Fakültesi hastanesi borç batağının içinde Antalya da kurulu bulunan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi, Tıbbi malzeme firmalarına olan 250 milyon liralık borç nedeniyle zor günler yaşıyor. Ülkemizde en uç noktalarda ameliyatlara imza atan Tıp fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı, “Olay gerçekten son noktaya geldi. Böyle devam ederse birçok önemli ameliyatı yapamayacağız” dedi. Tıp Fakültesi hastanesi borç batağının içinde detaylar haberimizde…

Tıp Fakültesi hastanesi borç batağının içinde

Tıbbı malzeme satın aldığı firmalara olan 250 milyon liralık borç nedeniyle sıkıntıda

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi, tıbbı malzeme satın aldığı firmalara olan 250 milyon liralık borç nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor.

AÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı bilgi verdi

Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre AÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı, şu bilgileri verdi:

“Bu durum böyle devam ederse birçok malzemeyi bulamayız ve belki de birçok önemli ameliyatı da yapamayacağız”

AÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı; “Olay gerçekten son noktaya geldi. Bu durum böyle devam ederse birçok malzemeyi bulamayız ve belki de birçok önemli ameliyatı da yapamayacağız. Gerçekten sıkıntıdayız. Yapabileceğimiz bir şey kalmadı. Yılda 1 milyon 100 bin polikliniğimiz, yüzlerce organ naklimiz var. Biz sistemin içinden çekilirsek o boşluk doldurulamaz. Böyle bir merkeze siyasilerde dahil herkesin el atması lazım.”

“43 üniversite hastanesinin borcu 6 milyar lira civarında”

Borç miktarının 250 milyon liraya ulaştığını kaydeden Aydınlı, “Borcumuzdan dolayı 1 liralık malı 4 liraya alıyoruz. 43 üniversite hastanesinin borcu 6 milyar lira civarında, kamu hastanelerinin ise 11 milyar lira borcu var. Kamu hastaneleri de para ödeyemez hale gelince firmalar sıkıntıya girdi.”

Rektör yardımcısı; “Bir noktadan sonra olay öyle bir noktaya gelecek ki tüm firmalar malzeme vermeyi kesecek”

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Erol Gürpınar, “Bugün dönüyoruz ama bu gidişatta bunun sonu belli. İmkân yok. Bir noktadan sonra olay öyle bir noktaya gelecek ki tüm firmalar malzeme vermeyi kesecek kestiği anda da sıkıntı o zaman başlayacak” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica