Genel

Toplu taşımada ‘Saygı Sizden Sevgi Bizden’ kuralları

Toplu taşımada ‘Saygı Sizden Sevgi Bizden’ kuralları “Saygı Sizden Sevgi Bizden” adlı tiyatro oyunu ile öğrencilere toplu taşımada nezaket ve görgü kuralları öğretiliyor. Toplu taşımada ‘Saygı Sizden Sevgi Bizden’ kuralları detaylar haberimizde…

Toplu taşımada ‘Saygı Sizden Sevgi Bizden’ kuralları

Vatandaşların büyük bir çoğunluğu şehir hayatında toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Bir ortak yaşam alanı olan toplu taşıma araçlarında, küçüklerin büyüklere, büyüklerin de küçüklere karşı görevleri bulunuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu görevlerin, yeni nesillere aktarılabilmesi için okullarda öğrencilere toplu taşıma araçlarında nezaket ve görgü kurallarının konu edildiği “Saygı Sizden Sevgi Bizden” adlı tiyatro oyunu sergileniyor.

tiyatro ile eğitim…

Öğrencilere tiyatro ile eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Saygı Sizden Sevgi Bizden” adlı tiyatro oyunu ilçelerdeki okullarda devam ediyor. Toplu taşımada nezaket ve görgü kurallarının anlatıldığı tiyatro oyunu ilkokul 3. ve 4. sınıflar ile ortaokul 5. ve 6. sınıflara yönelik sahneleniyor. Tiyatro oyunu öğrenciler tarafından beğenilip ve zevk alarak izlenirken, öğretmenler de oyunun içeriğinden ve verilen hizmetten memnun kalıyor.

Tiyatro eğitiminde çocuklar pür neşe

Yarıyıl tatiline kadar 10 bin öğrenci izleyecek

Beğenilerek seyredilen “Saygı Sizden Sevgi Bizden” adlı tiyatro oyunu Kocaeli’ndeki tüm okullarda sırayla sahneleniyor. 2018 yılı ekim ayında sahnelenmeye başlanan oyunu bugüne kadar 5 bin öğrenci seyretti. Yarıyıl tatiline kadar şehir genelinde toplam 10 bin öğrencinin oyunu seyretmesi hedefleniyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica