Genel

Tünel inşaatı için Maçka Parkında ağaçlar bir gecede yok oldu

Tünel inşaatı için Maçka Parkında ağaçlar bir gecede yok oldu Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa tüneli için Maçka’daki ağaç sökümü tamamlandı. Proje kapsamında Maçka Parkı’ndaki 199 ağaç yerinden söküldü. Tünel inşaatı için Maçka Parkında ağaçlar bir gecede yok oldu detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Tünel inşaatı için Maçka Parkında ağaçlar bir gecede yok oldu

Maçka Parkı’ndaki 199 ağaç yerinden söküldü…

Levazım – Baltalimanı – Ayazağa karayolu tüneli projesi kapsamında Maçka Parkı’ndaki 199 ağaç yerinden söküldü. Geçtiğimiz pazartesi günü başlayan çalışmalarda parkın Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu’na bakan Bayıldım Caddesi’nin alt tarafındaki ağaçlar düne kadar tek tek sökülürken, Bayıldım Caddesi’nin üst kısmında kalan çevrili alandaki ağaçların tamamının bir gecede sökülmesi dikkat çekti.

“Çalışmalar kapsamında Maçka Parkı’nın Nişantaşı tarafındaki Bayıldım Caddesi ise araç ve yaya trafiğine kapatıldı”

Fırat Alkaç’ın Hürriyet’te yer alan haberine göre, Dolmabahçe – Levazım – Baltalimanı – Ayazağa karayolu tünellerinin ilk etabının yapımı için Maçka Parkı’nın Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu’na bakan girişi önceki hafta panellerle kapatılmış, taşınması planlanan ağaçlar ise işaretlenmişti. Çalışmalar kapsamında Maçka Parkı’nın Nişantaşı tarafındaki Bayıldım Caddesi ise araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Proje kapsamında geçtiğimiz Pazartesi günü parkın stadyum kısmındaki alana gelen iki ‘ağaç sökme dikme makinesi’ çalışmalara başladı. İlk günlerde sökülen ağaçlar Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı’na götürülerek yeni yerlerine dikildi.

“Sökme işlemleri Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu’na bakan kısmında sürerken bir gecede alandaki bütün ağaçların sökülmesi dikkat çekti”

Ağaç sökme işlemleri düne kadar parkın Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu’na bakan kısmında sürerken bir gecede alandaki bütün ağaçların sökülmesi dikkat çekti. İBB ise geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı.

“Maçka Parkı’ndaki 3.500 metrekare alanda bulunan 85 ağaç, Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı’na dikilecektir”

İBB yaptığı açıklamada; “Çalışma alanı içerisinde toplam 199 ağaç bulunmakta, bu ağaçların 85 adedi Maçka Parkı içerisinde yer almaktadır. Maçka Parkı’ndaki 3.500 metrekare alanda bulunan 85 ağaç, Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı’na dikilecektir. Park dışında kalan 114 ağaç da farklı bölgelere nakledilecektir” demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica