Ekonomi

Türkiye iç hat uçuşlarında Bulgaristan hava sahasını parayla kullanacak

Türkiye iç hat uçuşlarında Bulgaristan hava sahasını parayla kullanacak CHP’li İlgezdi, 3. havalimanından kalkan uçakların, pistlerin doğrultusu nedeniyle Bulgaristan hava sahasını kullanmak zorunda kalacağını söyledi. Türkiye iç hat uçuşlarında Bulgaristan hava sahasını parayla kullanacak detaylar haberimizde…

Türkiye iç hat uçuşlarında Bulgaristan hava sahasını parayla kullanacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul’da 29 Ekim’de hizmete açılması planlanan 3. havalimanı ile ilgili iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

İlgezdi, “3. havalimanının devreye girmesiyle birlikte, Bulgaristan hava sahasını kullanmak zorunda kalacak uçaklar için Türkiye, ciddi bir ödeme yüküyle karşılaşacaktır” dedi.

CHP‘li İlgezdi, 3. havalimanından kalkan uçakların, pistlerin doğrultusu nedeniyle Bulgaristan hava sahasını kullanmak zorunda kalacağını söyledi.

“Soru önergesi İlgezdi den…”

Bunun iç hatlar uçuşlarında da geçerli olacağını; İstanbul’dan Ankara’ya uçan bir uçağın kalkışta Bulgaristan hava sahasını kullanması nedeniyle Türkiye’nin Bulgaristan’a ödeme yapacağını belirten İlgezdi; konuyla ilgili Meclis’te bir soru önergesi verdi.

Bakan sorulara ne zaman yanıt verecek?

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanması istemiyle verilen önergede, şu sorular yer aldı:

Bulgaristan hava sahasını uçuşlara kapatılması durumunda, uçaklar hangi havalimanına yönlendirilecektir?

“Bulgaristan ve Romanya ya para ödenecek”

İstanbul-Ankara uçuşu için Bulgaristan veya Romanya’ya hazine tarafından para ödenecek olması hangi milli ve yerli planlamanın ürünüdür?

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica