Genel

Türkiye ile ilişkilerimizin normalleşmesini umuyoruz

Türkiye ile ilişkilerimizin normalleşmesini umuyoruz Neçirvan Barzani’den Türkiye’ye diyalog çağrısı geldi. Barzani “Türkiye ile ilişkilerimizin en kısa zamanda normalleşmesini umuyoruz” dedi. Türkiye ile ilişkilerimizin normalleşmesini umuyoruz detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Türkiye ile ilişkilerimizin normalleşmesini umuyoruz

Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yaptı. Barzani “Türkiye ile ilişkilerimizin en kısa zamanda normalleşmesini umuyoruz” dedi.

“Yeni bir dönemdeyiz, referandum arkamızda kaldı”

Neçirvan Barzani, Bağdat’la krizde arabuluculuk girişimlerini sürdüren Fransa’yı ziyaret emiş, burada yaptığı açıklamada “Yeni bir dönemdeyiz, referandum arkamızda kaldı” demişti.

“Kapalı olan iki sınır kapısının da açılmasını umuyoruz. Çünkü bu iki tarafın da çıkarınadır”

“İran’la ilişkilerimiz sürüyor” diyen Barzani şöyle konuştu “Kapalı olan iki sınır kapısının da açılmasını umuyoruz. Çünkü bu iki tarafın da çıkarınadır. Bağdat’ın şu an Kürdistan Bölgesi’ne karşı yaptıklarının, referandumla hiçbir ilgisi yok. Kürdistan Bölgesi’nin siyasi statüsünün ortadan kaldırılması için bir fırsat yakaladıklarını düşünüyorlar” diye konuştu. (Rudaw)

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica