Genel

Tutuklu Rektör TBMM başkanına minnettarmış

Tutuklu Rektör TBMM başkanına minnettarmış Kahraman’ı 1967 yılından beri tanıdığını ve bu görevlere gelmesinde katkısı olduğunu iddia etti. FETÖ’den tutuklanan rektör: İsmail Ağabeye minnetimiz sonsuzdur… Tutuklu Rektör TBMM başkanına minnettarmış detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Tutuklu Rektör TBMM başkanına minnettarmış

FETÖ’nün ‘Yalova yapılanması’ davasında tutuklu bulunan Yalova Üniversitesi eski Rektörü Niyazi Eruslu’nun, TBMM Başkam İsmail Kahraman’ı “ağabeyimizdir” diye tanıttığı video ortaya çıktı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; ilk duruşmada İsmail Kahraman’dan “Referansım” diye bahseden Eruslu, Kahraman’ı 1967 yılından beri tanıdığını ve bu görevlere gelmesinde katkısı olduğunu iddia etti. İnternete yüklenen video kaydında ise tutuklu rektörün makamında çekilen bir 1 dakika 38 saniyelik konuşması yer alıyor.

“Kendisini Milli Türk Talebe Birliği’nin başkanı olarak tanıyorum”

Rektör TBMM Başkanıyla arasındaki ilişkiyi şöyle anlatıyor: “İsmail Kahraman ağabeyimizle 1967 yılından itibaren birlikteliğimiz var. Kendisini Milli Türk Talebe Birliği’nin başkanı olarak tanıyorum. Ben de o zaman teknik üniversiteye yeni giren bir öğrenci idim. Sosyal faaliyetlerimizi İstanbul’da MTTB’de yapıyorduk. İsmail ağabeyimizin bize hazırladığı fırsatları her zaman minnetle anıyoruz. Eğer bugün buralara gelmişsek MTTB’de kazandığımız tecrübelerdir. Birlik Vakfı’ndan da İsmail ağabeyimizle birlikte aynı çalışmaları yaptık. Ben orada öğretim üyeleri kulüp başkanı olarak faaliyet yapıyordum. İsmail ağabeyimiz, öğretim üyelerinin cemiyete karşı borçlarını ödemesi için platformlar hazırlıyor, konferanslar düzenliyordu. Gönülle Teşekküller Vakfı’nda daha sonra beraber çalıştık. Dolayısıyla İsmail ağabeye her konuda minnetimiz sonsuzdur.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica