Siyaset

Ülkü: “Karamürsel Halkının Sesini Duyun”

Ülkü: “Karamürsel Halkının Sesini Duyun” … Ülkü; “Son olarak 27 Temmuz 2018 de yağan yağmurlar ile su basmış esnaf ve vatandaş perişan olmuştur” dedi. detaylar haberimizde…

Ülkü: “Karamürsel Halkının Sesini Duyun”

Körfezin incisi Karamürsel’de yaşanan sorunlara isyan eden esnaf ve vatandaşların yaşadıkları sorunlarla ilgili CHP Karamürsel İlçe Başkanı Suat Ülkü bir basın açıklaması yaptı.

Ülkü yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Valim, Sayın Kentimizin Değerli Millet Vekilleri, Sayın Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı ve Sayın Karamürsel Belediye Başkanı…
İlçemiz Kızderbent Mahallesin de yapılmak istenen Taş Ocağı ve Karamürsel merkez de yapılan battı – çıktı hakkında yapılan yanlış projelerin acilen düzenlenmesini, bu konuda sizlerin bir an önce bu sorunu çözmenizi Karamürsel halkı sizlerden beklemektedir.

Yıllardır bura da yol tadilatı ile yapılan asfalt ve beton yol ile yolun kodu çok yükselmiş, yağacak büyük yağmurlar ile burada 1 metre civarında göl haline gelmektedir. Esnafların dükkânlarını ve konutları su basmaktadır. Son olarak 27 Temmuz 2018 de yağan yağmurlar ile su basmış esnaf ve vatandaş perişan olmuştur. Yeni yapılan battı – çıktı projesinde kod seviyesi aynı yükseklikte olup aynı sorunlar yaşanacağı için burada bulunan esnaf ve vatandaşlar yol çalışmasının düzeltilmediği taktirde buna engel olacaklarını beyan etmektedirler.

Vatandaşların sizden ricası bu sorunlara çözüm bulmanızdır.

Karamürsel Kızderbent Mahallesinde yapılmak istenen Taş Ocağından dolayı mahalle halkı büyük tepki vermekte, çeşitli eylemler yapmaktadır.

Halkımız Taş Ocağı yapılmaması için, yörede ki yeşil ve sulak arazilerin heba olmaması için bütün güçlerini ortaya koyacaklarını söylemektedirler.

Bu nedenle 29.Ağustos 2020 saat: 11:00 da Kızderbent mahallemiz de tüm sivil toplum örgütleri, çevre dernekleri ve siyasi partilerinde içinde bulunacağı kamuoyunun dikkatini yöreye çekebilmek için bir panel düzenlemektedirler.

Bununla birlikte Kızderbent ve Yalakdere mahallemiz de bayram sürecinde içme sularından dolayı ciddi zehirlenmeler yaşanmıştır. Bu hususların elzem bir şekilde çözülmesi mahalle halkımız tarafından talep edilmektedir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica