Genel

Usta oyuncu Kuzey Vargın aramızdan ayrıldı

Usta oyuncu Kuzey Vargın aramızdan ayrıldı Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden usta oyuncu Kuzey Vargın yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle hayatını kaybetti. Cenazesi Marmaris’ten İstanbul’a getirilecek. Perşembe günü Levent Camii’nde kılınacak cenaze namazıyla uğurlanacak. Usta oyuncu Kuzey Vargın aramızdan ayrıldı detaylar haberimizde…

Usta oyuncu Kuzey Vargın aramızdan ayrıldı

Yaklaşık 1,5 aydır yoğun bakımda olan Kuzey Vargın 74 yaşındaydı

74 yaşındaki ünlü sanatçı Kuzey Vargın yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle Marmaris Hastanesi’ne gitmişti. Rahatsızlığının aciliyeti nedeniyle ardından da yoğun bakıma alınmıştı. Yaklaşık 1,5 aydır yoğun bakımda olan Kuzey Vargın’ın damadı Barış Yamak; “Bu sabah itibariyle vefat etti. Cenazesi Marmaris’ten İstanbul’a getirilecek. Perşembe günü Levent Camii’nde kılınacak cenaze namazıyla kendisini uğurlayacağız ama henüz öğle mi ikindi mi belli değil” diye konuştu.

2014 yılında yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlığın ardından…

Kuzey Vargın, 2014 yılında yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlığın ardından, Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi altına alınmış, zaman zaman bilinç kaybı yaşadığı öğrenilmiş ve sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti.

Yürümede zorluk çekmeye başlamıştı ve fizik tedavi almaya başladı

2015 yılında ise, Parkinson hastalığı şikayetiyle yine Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Yürümede zorluk çeken Vargın, fizik tedavisi almaya başlamıştı.

Sinemamızın usta oyuncusu Kuzey Vargın kimdir?

Kuzey Vargın (d. 15 Haziran 1940, İstanbul), Türk sineması usta oyuncusu.

Yeşilçam’da 1960’lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile sürdürmüştür. Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı Yasak Sokaklar, Çılgın Gençlik, Ağlayan Kadın gibi filmlerde rol almıştır. Televizyonda sık gösterilen eserlerden Bir Dağ Masalı filminde Lale’yi aldatan nişanlısı Ekrem, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı Bülent vs. rollerini oynamıştır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir, bunun sayesinde karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön günleri geride kalmış olsa da Türk sineması yepyeni karakter kazanmıştır. Kartal Tibet’den sonra Karaoğlan’ı canlandırmıştır. En son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde “Adil Eşrefoğlu” karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirmiştir. Dizide Doğu Eşrefoğlu’nun kardeşidir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica