Ekonomi

Vali ilkel yaşayan aileye 2 bin 800 lira yardım yapıyormuş

Vali ilkel yaşayan aileye İlkel şartlarda yaşadığı iddia edilen aile hakkında açıklama yapan valilik, aileye aylık 2 bin 800 lira yardım yapıldığını söyledi. Vali ilkel yaşayan aileye detaylar haberimizde…

Vali ilkel yaşayan aileye

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, önceki gün basında Tercan ilçesinde 7 kişilik bir ailenin, dağda ilkel şartlarda yaşadığı iddialarına cevap verdi. Vali Arslantaş yaptığı açıklamada basında Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlı Konarlı köyünde yaşayan “Türkçe bilmedikleri” iddia edilen Taşer ailesine ait çocuklardan ikisinin 2005 yılında Tercan YİBO’dan mezun oldukları, birinin ise Tercan MYO Bilgisayarlı Muhasebe bölümünden mezun olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

“Yeni bir konut ve kira yardımı teklif ettik, reddettiler”

Vali Arslantaş, çıkan haberlerde “ailenin yaşamlarını sürdürmek için yeni bir ev talebinin olduğu” konusunda ise Tercan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ailenin sürekli ziyaret edildiğini bildirerek, ziyaretlerde yapılan tespitlerde ailenin yaşadığı yerin elverişli olmaması sebebiyle ilçe merkezinde veya köyde ulaşımın ve diğer ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabileceği bir konut bulunması ve vakıf imkanları dahilinde aileye kira yardımı yapılabileceği tavsiye ve teklif edildiğini kaydetti. Vali Arslantaş, baba Hüseyin Taşer’in “150 küçükbaş hayvanına ancak Yukarıkom mevkiinde bakabileceğini ve yaşadığı bölgede Koşan Baba türbesini yalnız bırakamayacağını” söyleyerek teklifi reddettiğini açıkladı.

“Ayda 2 bin 800 lira yardım yapılıyor”

Öte yandan baba Hüseyin Taşer’in 2 engelli çocuğuna 30 Aralık 2009 tarihinde 2022 sayılı kanun kapsamında engelli aylığı bağlandığını; Ve düzenli olarak ödemelerinin halen devam etmekte olduğunu kaydeden Vali Arslantaş; ayrıca eşi Emine Taşer’in 24 Ağustos 2017 tarihinden itibaren yine aynı kanun kapsamında yaşlı ve muhtaç aylığı aldığını söyledi. Yine Emine Taşer’in engelli olan oğlu M.T.’ye baktığı için; 6 yılda toplam 78 bin 683 lira evde bakım aylığı ödendiğini söyleyen Vali Arslantaş; diğer engelli çocuk H.T. için ise halen evde bakım ücreti ödenmekte olduğunu; Ve aileye halen aylık olarak toplam 2 bin 806 TL nakit yardımı yapıldığını aktardı.

Valilik tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Valilikten yapılan yazılı açıklama
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica