Siyaset

Vatandaşımızın her kuruşunun hesabını soracağız

Vatandaşımızın her kuruşunun hesabını soracağız CHP Darıca belediye başkan adayı Yakup Törk, Darıca Kars il ve ilçeleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. detaylar haberimizde…

Vatandaşımızın her kuruşunun hesabını soracağız

CHP Darıca belediye başkan adayı Yakup Törk, Darıca Kars İl ve İlçeleri Dayanışma Derneği’ne gerçekleştirdiği ziyarette; “Vatandaşın bir kuruşuna dahi tamah ettirmeyeceğiz, her kuruşunun hesabını soracağız” dedi.

Yakup Törk, hafta sonunu Darıca’lı vatandaşlar ile geçirdi

CHP Darıca belediye başkan adayı Yakup Törk, vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olarak hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi. Düğünden cenazeye, dernek ziyaretlerinden esnaf ziyaretlerine, kıraathane, hasta ziyaretleri ve ev buluşmaları ile yoğun bir hafta sonu mesaisi harcayan Törk, son olarak Darıca Kars İl ve İlçeleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek ziyaretinde ilk olarak Darıca Kars İl ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Ali Şen bir selamlama konuşması yaptı.

“Çıktığımız yol, hizmet yolu”

Başkan Şen’in ardından konuşarak Darıca’da birlik günü olduğunu ifade eden Törk konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu kente hizmet için bu yola girdim. Bu kentte yaşayıp da hizmet alamayan, hak ettiği değeri göremeyen vatandaşlarıma sesleniyorum; sıkıntılarınızı biliyorum. Hepinizin derdine derman olabilmek için göreve geleceğiz. Çıktığımız yol sadece hizmet yolu. Bu kentte yaşayan 4 yaşındaki yavrularımızdan başlayarak, gençlerimizin, büyüklerimizin ve Darıca’da yaşayan herkesin hizmet alabildiği, mutlu olabildiği bir Darıca’yı yeniden sizlerle beraber yeniden ayağa kaldıracağız.

“Bu bir Siyasi yarış değil”

Bu kentte bu kentin kaynakları nasıl kullanılır, çocuklarımıza, gençlerimize kadınlarımıza nasıl hizmet yapıldığını örnek bir belediyecilik anlayışı ile gösterecek kararlılığa donanıma sahibim. Önümüzde 75 gün var. Bu yarışın adayların ve ekiplerin yarışması olması gerekiyor. Bu yarışı kesinlikle siyasi bir yarışa çevirmemeliyiz. Bize oy veren vatandaşlarımızın 1 Nisan itibari ile verdiği her oyun temsilcisi olacağım ve hiçbir şekilde bir siyasi düşünceyi yücelterek hizmet etmeyeceğimin sözünü veriyorum.

“Kentimize sahip çıkın”

Oy verip hizmet alamayan değil, artık hizmet alabileceğiniz bir kardeşiniz var. Gönül rahatlığı ile oy verebilirsiniz. Gelin bu kente sahip çıkın. Okula giden çocuklarımızın hem sanatsal hem kültürel hem de spor alanında yer alması gerekiyor. Hizmet etmekten çekinmeyeceğiz. Darıca çok zaman kaybetti. 200 milyonluk bütçeye sahip bir kent ama istediğimiz hizmetleri alamadık. 11 yıl önce ilçe olmuş Darıca maalesef hala bir köy gibi gözüküyor. Dışarıdan gelen insanlar bu kadar nüfusun burada nasıl yaşadığına hayret ediyor. İstanbul’un yanı başındayız. Bizim daha iyi şartlarda yaşıyor olmamız gerekiyor.

her kuruşunun hesabını soracağız

Bana sahip çıktığınızda aslında kendinize, kentinize sahip çıkmış olacaksınız. Kutsal göreve layık olacağız. Vatandaşın bir kuruşuna dahi tamah ettirmeyeceğiz, her kuruşunun hesabını soracağız ve sonuna kadar da bu kentin en iyi hizmeti alması için mücadele edeceğiz. Kimse bir şeyleri yıkmamızı beklemesin. Biz tuğlanın üzerine tuğla, taşın üzerine taş koyarak bu kenti daha ileri taşımaya geliyoruz ve sonunda kazanan Darıca olacak.”

Yapılan konuşmaların ardından Darıca Kars İl ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Ali Şen, CHP Darıca belediye başkan adayı Yakup Törk’e ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica