Genel

Yaşar Çakmak İGDER tanıtım yemeğinin konuğuydu

Yaşar Çakmak İGDER tanıtım yemeğinin konuğuyduErtem; “belediyelerimizle, valiliğimizle el ele kol kola yürüyeceğiz. Dernek olarak dini, siyasi, ticari eylemlerden ziyade; kültür, sanat, turizm, tarih, eğitim, spor, sağlık gibi alanlarda faaliyetlerimiz olacaktır” dedi. detaylar haberimizde…

Yaşar Çakmak İGDER tanıtım yemeğinin konuğuydu

Üç yıl önce kurulan son olarak yeni yönetimini belirleyen İdealist Gençlik Derneği (İGDER), geçtiğimiz gün tanıtım yemeğinde buluştu. Kocaeli merkezli kurulan dernek, kısa sürede Türkiye’ye açılmayı hedefliyor.

Yaşar Çakmak İGDER’in konuğu…

Son olarak Ankara temsilcisini de belirleyen İGDER, Kartepe’de bulunan Köfteci Remzi de, dernek üyesi iş insanı Ferdi Gelturan’ın ev sahipliğindeki yemekte buluştu. Tanıtım yemeğine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İdealist Gençlik Derneği Başkanı Ferhat Ertem, komisyon başkanları ve dernek üyeleri katıldı.

“Gençlerin heyecanını desteklemek lazım”

Yemek öncesi konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, derneğe çıktığı yolda başarılar dileyerek; “Niyetler güzel olursa gelişmeler de güzel olur sonuçlar da güzel olur. Doğrusunu söylemek gerekirse ilk toplantıdan kaynaklı amatörlükler var, heyecan var. Onlar giderilir. İlerde daha yere basan düşünceler olur, eylemler olur. Her yere birden koşulmaya çalışılırsa zaman yetmez. Komisyonlar güzel çalışmalar yaptıkça ortaya emekler, ürünler çıkmaya başladıkça diğer komisyonlara da heyecan katacaktır. Gençlerin heyecanını desteklemek lazım. Sizlerle burada olmaktan son derece memnunum. Farklı arkadaşlar bir araya gelmiş. Hep beraber gözlemleyelim bakalım kim daha güzel ürünler ortaya çıkaracak. Puanlar verelim. Allah güzel işler yapmayı nasip etsin” dedi.

“Belirli zamanlarda sizlerden rapor almak isterim”

Sözlerini sürdüren başkan Çakmak, “Ülkesi için gençleri için bir ideal taşımak saygıdeğer bir hadisedir. Bu amaçla bir araya geldik. Hayırlı uğurlu olsun. Belirli zamanlarda sizlerden rapor almak isterim. Umarım güzel işler yapılır. İnsanı değerli kılan güzel işler yapmasıdır. Ne kadar çok iyi işler yaparsanız o kadar değeriniz artar. İnsan tek başına bir şeyler yapmak yerine birlikte olursa daha kısa sürede daha verimli daha kalıcı işler yapabilir. Hepimizin hatası kusurları olabilir olabildiğince hatalar üzerinde durmadan birbirinizi motive ederek birbirinizden destek alarak güzel işler yapabilirsiniz. Hepinizi başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“My Gold inşaat yönetim kurulu başkanı Ferdi Gelturan’a teşekkürler…”

İdealist Gençlik Derneği Başkanı Ferhat Ertem; “3 yıllık bir derneğiz. Yönetim kurulumuzu yeniledik. Bir kişiye bütün işleri yüklemektense her komisyon ayrı ayrı çalışmalı. Saygı değer Kocaeli büyükşehir belediye başkan vekilim, çok değerli yönetimim öncelikle hepinize bu davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Derneğimizin ilk yüksek divan toplantısıdır. İnşallah bu ve bunun gibi programların devamı gelecektir. My Gold inşaat yönetim kurulu başkanı Ferdi Gelturan’a bizi bu güzel mekanda ağırladığı için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“…doğaya, hayvanlara da katkı sunacak projeler üreteceğiz”

Dernek ekibi olarak canla başla çalıştıklarını ifade eden başkan Ertem, “İlimize ve ülkemize değer katacak projeleri üreteceğiz bu mana da tüm vatandaşlarımızla belediyelerimizle valiliğimizle el ele kol kola yürüyeceğiz. Dernek olarak dini siyasi ticari eylemlerden ziyade kültür, sanat, turizm, tarih, eğitim, spor, sağlık gibi alanlarda faaliyetlerimiz olacaktır. Bizler İdealist Gençlik Derneği olarak siyaset üstü bir derneğiz ve sivil toplum sivil dernek diyerek sadece insanlara değil doğaya, hayvanlara da katkı sunacak projeler üreteceğiz. İki ayda Türkiyeleşme sürecine girdik ve Ankara’ya temsilci atadık” dedi.

“…herkesin birbirinden faydalanacağı bir oluşum”

Halkla İlişkiler ve Üye İşlemleri Komisyon Başkanı Nevin Gülçebi’de yemek öncesi konuşarak “Derneğimizi çevremizle olan beşeri ve iyi ilişkilerimizi kullanarak amacımızı yapacağımız projeleri anlatarak bize katılım sağlamaları için gerekli çalışmalar yaptık. Hem derneğimizi tanıtmak hem de yaptığımız çalışmalarda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın kuruluşlarında yer aldık. XYZ kuşağının birleştiği ve herkesin birbirinden faydalanacağı bir oluşum içinde olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica