Sağlık

Yatakta bu pozisyon erkekleri sakatlıyor

Yatakta bu pozisyon erkekleri sakatlıyor İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail, dünyanın en tehlikeli seks pozisyonlarını ortaya çıkardı. Bilimsel bir makaleden alınan listede birçoklarına göre “Dünyanın en sıkıcı pozisyonu” olarak bilinen pozisyonlardan biri ise ilk üçte. Araştırmanın başlığı ise, “Seks pozisyonları ve penis kırılması”. Yatakta bu pozisyon erkekleri sakatlıyor detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Yatakta bu pozisyon erkekleri sakatlıyor

Cinsel ilişki pozisyonu ve şiddetli penis faktürü

Tıp alanında yaşanan gelişmeleri okuyucularına duyuran International Journal of Impotence Research dergisinde yer alan makalede en çok sakatlığın meydana geldiği seks pozisyonları belirlendi. “Cinsel ilişki pozisyonu ve şiddetli penis faktürü (kırılması)” başlıklı makalede doktorların uyarıları ve konuyla ilgili istatistikler açıklanıyor.

Penis kırılma vakalarından %41’inin bu pozisyondan kaynaklandığını belirten yetkililer diğer tehlikeli seks pozisyonlarını da sıraladı

Araştırmada seks sırasında yaşanan sakatlıkları ve penis kırılmasını inceleyen bilim insanları, en tehlikeli seks pozisyonu olarak “Dört ayak üzerinde” ya da “köpek stili” olarak bilinen pozisyon yer alıyor. Penis kırılma vakalarından %41’inin bu pozisyondan kaynaklandığını belirten yetkililer diğer tehlikeli seks pozisyonlarını da sıraladı.

“Birçoklarına göre en sıkıcı pozisyon olmasının yanında en tehlikeli pozisyonlardan biri”

Araştırmaya göre “misyoner” pozisyonu en tehlikeli ikinci pozisyon konumunda. Penis kırılma vakalarında görülen bu pozisyon hakkında Daily Mail gazetesi, “Birçoklarına göre en sıkıcı pozisyon olmasının yanında en tehlikeli pozisyonlardan biri” ifadesini kullandı. Bu pozisyonda görülen vakaların oranının ise %25 olduğu kaydedildi.

“Dört ayak üzerinde ve misyoner pozisyonlarında çok ciddi bir risk farkı yok ama dört ayak üzerinde pozisyonu ile kadının üstte olduğu pozisyon arasında ciddi bir risk farkı var”

Bu ikisine oranla en güvenli pozisyonlardan birinin ise kadının üstte olduğu pozisyon olduğu kaydedildi. R Barros, L. Schulze, AA Ornellas, L. Koifman ve L.A. Favorito’nun yürüttüğü araştırma hakkında, “Dört ayak üzerinde ve misyoner pozisyonlarında çok ciddi bir risk farkı yok ama dört ayak üzerinde pozisyonu ile kadının üstte olduğu pozisyon arasında ciddi bir risk farkı var” yorumunu yaptı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica