Genel

‘Yerim destanınızı’ diyen gazeteciye adli kontrol şartlı serbestlik

‘Yerim destanınızı’ diyen gazeteciye adli kontrol şartlı serbestlik. ‘Yerim destanınızı’ başlıklı yazı yazdığı için gözaltına alınan gazeteci Yeliz Koray, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. ‘Yerim destanınızı’ diyen gazeteciye adli kontrol şartlı serbestlik geldi. Haber yapmanın suç sayıldığı günleri yaşarken, bağımsız ve tarafsız yargıçların, savcıların varlığı elimizde tek güvencemiz olarak kaldı.

‘Yerim destanınızı’ diyen gazeteciye adli kontrol şartlı serbestlik

İzmit’te 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak ‘Yerim destanınızı’ başlıklı köşe yazısı yazdığı için gözaltına alınan yerel derginin yazı işleri müdürü Yeliz Koray, adli kontrolle serbest bırakıldı.

İzmit’te, Kocaeli Koz dergisi ve internet sitesinin yazı işleri müdürü olan Yeliz Koray’ın, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak ‘Yerim destanınızı’ başlıklı köşe yazısı internet sitesinde yayımlandı. Yeliz Koray’ın köşe yazısı birçok internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayımlanırken, tepki gösterenler de oldu.

Yeliz Koray dün akşam saatlerinde İzmit’teki evinde gözaltına alındı. Yeliz Koray bugün Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi. Anayasal suçlara bakan savcı, Yeliz Koray’ın ifadesini aldı. Yeliz Koray adli kontrol şartı ile tahliye edilerek serbest bırakıldı. Yeliz Koray adliyeden çıkarken kendisini bekleyen yakınlarıyla kucaklaştı.

Yeliz Koray köşe yazısı nedeniyle gözaltına alındığını belirterek, “Yazı sebebi ile gözaltına alındım. Sayın savcımıza ifade verdim. Adli kontrol şartı ile serbest kaldım. Adalete güveniyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica