Genel

Zarrab davası hayal edilemeyecek kadar büyük bir dava

Zarrab davası hayal edilemeyecek kadar büyük bir dava ‘Halk Arenası’ bu hafta İzmir Seferihisarlıların konuğu oldu. Çarpıcı konuların masaya yatırıldığı programa gazeteci Hüsnü Mahalli, televizyon habercisi İrfan Değirmenci, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam katıldılar. Zarrab davası hayal edilemeyecek kadar büyük bir dava detaylar haberimizde…

Zarrab davası hayal edilemeyecek kadar büyük bir dava

Türkiye’nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar’la ‘Halk Arenası’ bu hafta İzmir Seferihisarlıların konuğu oldu.

Binlerce vatandaşın da misafir olduğu programa, coğrafyamızda yaşananlar ve Suriye kriziyle ilgili tüm öngörüleri doğru çıkan Ortadoğu uzmanı cesur gazeteci Hüsnü Mahalli, AKP’nin basın özgürlüğüne yönelik baskıları nedeniyle çok sevdiği mesleğine ara vermek zorunda kalan televizyon habercisi İrfan Değirmenci ve emekçi haklarının yılmaz takipçisi CHP İzmir Milletvekili Musa Çam katıldılar.

Uğur Dündar ilk olarak Hüsnü Mahalli’ye sıcağı sıcağına ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’la ilgili açıklaması hakkındaki görüşlerini sordu.

İşler karışıyor

Mahalli özetle şunlar söyledi:

Trump’ın konuşmasıyla biz artık anlaşmayı gözden geçiriyoruz dediler, Devrim Muhafızları’nı terör örgütü listesine koyabilir. İşler karışıyor. Her an bir şey beklenebilir. Kç. Kore’yi unuttuk. İran’a dönmenin Türkiye açısında önemli tarafı var.

“Alevi Esad’ı devirmek için her türlü sünni ittifaka girdi”

AKP, Alevi Esad’ı devirmek için Sünnilerle her türlü ittfaka girdi. Esad’ı destekleyen Şii İran. Mezhepsel anlamda Sünni Türkiye için düşman. İran’a düşman bir Türkiye’yi, AKP’yi kapıştırmak için Sünni Arap ülkeleri her türlü ittifaka girdiler. İnanılmaz paralar verildi.

Türkiye Rusya ve İran Suriye sorunun çözmek için bir araya geldiler. Buna ek olarak birden bire Barzani meselesi çıktı. Üç ülkeye Irak hükümetini katmak zorundayız.

“Türkiye ile İran’ı kapıştıracaklar”

Türk medyası bir çok şeyi yazmaz. K. Irak’taki olası Kürt devleti kimler tarafından destekleniyor? İsrail. Bölgedeki BAE, Bahreyn ve Suudi Arabistan destekliyor. Türkiyeye gıcıklık olsun diye. İran’a saldırmadı diye.

Dönelim Trump’ın açıklamasına.. Körfez ülkeleri İran’a kapışmaya kalkarsa Türkiye ne yapar? Bunlar dandik ülkeler, Türkiye işe yarar. Tahminin İran ile Türkiye’yi kapıştıracaklar. Akıllıca davranılmazsa bu risk var.

“ABD’de Zarrab gibi koz varsa Erdoğan’a gel diyecekler”

Zarrab meselesi… Hiç kimsenin hayal etmediği kadar büyük bir olay… Türkiye ve İran’ı ilgilendiriyor. Dış politika açısından önemli… İran düşmansa, Türkiye işbirliği yapmışsa ve Zarrab gibi koz varsa Erdoğan’a gel diyecek. Kimden yanasın? Kaçakçılık rüşvet değil sadece. Zarrab’ın ABD’ye söylediği olağanüstü şeyler var. Zarrab bir kompozisyon içinde gitti. Halkbank Genel müdür yardımcısı da tutuklandı.

O bilgiler masaya koyulacak;

Ama dış ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcısı yani Zarrab’tan sorumlu. Zarrab’tan dolayı ABD’nin elinde Erdoğan ve ailesi açısından çok bilgi var. O bilgiler masaya koyulacak.

Zarrab’ın patronu Zencani İranlı. İran yönetimi Zarrab tutuklanmadan önce gözaltına aldı idam kararı verdi. o gece Sayın Davutoğlu, apar topar Tahran’a gitti. Yalnızca bu adamla Zencani ile ilgili geldi.

Zarrab bunları ABD savcısına anlattıysa!?..

Zarrab şarkıcı ile evliydi. Dört bakan evlerine giriyordu. Ailesi sohbeti içinde devlet sırrı konuşuyor. Zarrab bunların hepsini kaydetti. ABD savcısına bunu anlattıysa Türkiye’nin işi çok zor…

Başka bir şey söylemeye gerek yok

17/25 Aralık öncesi telefonu dinlenenler arasındayız. Abdullah Gül, MİT Başkanı, Erdoğan, devletin bütün makamları FETÖ’cüler tarafından dinlenmiş. FETÖ’cüler CIA, Mossad ajanı diyor hükümet. Eğer doğruysa Türk devletinin bütün sırları istihbarat örgütlerinin elinde. Başka bir şey söylemeye gerek yok.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica