Siyaset

Zarrab soruları soran CHP sözcüsüne Ak partililer saldırdı

Zarrab soruları soran CHP sözcüsüne Ak partililer saldırdı CHP milletvekilleri, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Sarraf davasıyla ilgili eleştiriler ve sorular yönelttiler. Kürsü önünde çıkan arbedenin ardından AKP’liler CHP Grup başkanvekili Özgür Özel’in üzerine yürüdü. Özel’e doğru yumruğunu kaldıran Çanak’ın kolunu partili arkadaşları tuttu. Zarrab soruları soran CHP sözcüsüne Ak partililer saldırdı detaylar haberimizde…

Zarrab soruları soran CHP sözcüsüne Ak partililer saldırdı

CHP milletvekilleri, Yüksek Seçim Kurulu Teşkilat Teklifi’nin görüşüldüğü Genel Kurul’da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Sarraf davasıyla ilgili eleştiriler ve sorular yönelttiler. Dosyanın Türkiye’de siyasi olarak kapatıldığını savunan CHP’liler, Gül’e “Daha önce verilen takipsizlik kararının kaldırılıp dava açılmasını sağlayacak mısınız?” diye sordular. Bunun üzerine “Bizim hükümetimizden fazla CHP bu davayı takip ediyor. Her gün orada arkadaşınız var” diyen Gül, ses tonunu yükselterek şunları söyledi:

Adalet bakanı soruları yanıtlayamadı

“10 bin kilometre ötedeki bir kumpas davayı hangi hararet, hangi aşk, hangi motivasyon sizi oraya kadar götürüyor, Pensilvanya’nın yanına, bunu hayretle izliyorum. Yanı başımızda, Sincan’da, TBMM’yi bombalayan, 250 vatandaşımızı şehit eden, 2 bin vatandaşımızı gazi yapan, cumhuriyete, demokrasiye kasteden katillerin davası devam ederken hiçbir şekilde o davayı takip etmiyorsunuz. Türkiye adına, CHP adına çok utanç verici bir durumdur. Bunu, Atatürk’ün partisinin bir FETÖ’nün partisi olma yönündeki bu çabalarını gerçekten üzüntüyle izliyoruz.”

CHP’li Özel: Sözle yenin bizi

Kürsü önünde toplanan CHP’liler ile AKP’liler arasında itişmeler yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş da karşı karşıya geldi. Oturumu yöneten Başkanvekili Yaşar Tüzün’ün birleşimi kapatmasına karşın gerginlik sürdü.

Sokak kabadayısı Oktay Çanak’ı arkadaşları zor tuttu

Arbede sırasında CHP’li Özel’in üzerine yürüyen AKP Ordu Milletvekili Oktay Çanak’ı arkadaşları engellemeye çalıştı. Özel’e doğru yumruğunu kaldıran Çanak’ın kolunu partili arkadaşları tuttu. Özel, “Gelin dövün beni, bu kadar adamsınız. Sözle yenin bizi, kaba kuvvetle olmaz” derken, Muş da “Sen demokrasiyi hazmedeceksin! Grup başkanvekili, grup başkanvekili gibi davranacak” diye bağırdı. CHP’liler, sinirlenen Özel’i salondan dışarı çıkarmaya çalışırken, Özel de “Grup başkanvekiliniz saldırıyor” diye bağırdı. Özel, Muş ve Bakan Gül’ün ikna edilerek dışarı çıkarılmasının ardından tartışma yatıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica