Genel

Akçaray ikinci etap Tramvayları karayoluyla filoya katıldı

Akçaray ikinci etap Tramvayları karayoluyla filoya katıldı Kocaeli Büyükşehir tarafından Akçaray’ın ikinci etabı kapsamında siparişi verilen 6 tramvaydan ilki karayoluyla Bursa’dan Kocaeli’ne getirilerek raylara indirildi.  detaylar haberimizde…

Akçaray ikinci etap Tramvayları karayoluyla filoya katıldı

1 Ağustos 2017’den itibaren 12 tramvay ile Kocaeli halkına toplu taşıma hizmeti veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark, sipariş edilen 6 yeni tramvayın gelmesiyle birlikte Akçaray hattında çalışan tramvay sayısını 18’e çıkarıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli halkına sunulan hizmet kalitesini arttırmak amacıyla sipariş ettiği tramvaylardan ilki, UlaşımPark Genel Müdürlüğüne getirilerek raylara indirildi. Geriye kalan 5 tramvay ise sırasıyla gelmeye devam edecek.

İstasyon sayısı 15’e çıkıyor

Kısa zamanda Kocaeli halkının tercih ettiği Akçaray tramvay hattına 4 istasyon daha eklenecek. İlk etabı 3 istasyondan oluşan ilave hat 2019 yılı ocak ayı sonu ile vatandaşların hizmetine sunulacak. Yeni istasyonların eklenmesi ile birlikte 11 olan istasyon sayısı da 15’e çıkacak. Toplamda gidiş-dönüş 15 km’lik mevcut tramvay hattına 5 km daha eklenerek hat uzunluğu 20 km’ye çıkartılmış olacak.

Tramvay sayısı 18’e yükseldi

İlgili bakanlığın genelgesi gereği alınan tramvay araçlarının en az yüzde 51’i yerli üretimle üretilen araçlardan oluşuyor olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi böylelikle elinde bulunan 12 tramvay araca ilave olarak 6 yeni tramvay aracı eklenmesiyle araç sayısını 18’e yükseltecek. Bu bağlamda alınan yeni tramvaylar ile birlikte yerli üretime de destek verilmiş olacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica