Genel

Bağdat bombardıman ve askeri operasyonları durdurun resti çekti

Bağdat bombardıman ve askeri operasyonları durdurun resti çekti Irak Dışişleri Sözcüsü: Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen her türlü saldırıyı ve sivil yerleşim yerlerinin bombalanmasını reddediyoruz. Bağdat’tan Ankara’ya: Bombardımanı durdurun uyarısı geldi. Bağdat bombardıman ve askeri operasyonları durdurun resti çekti detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Bağdat bombardıman ve askeri operasyonları durdurun resti çekti

Irak’ın sivil hassasiyeti…

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Mehcub, ‘Türkiye’nin Irak sınırları içinde düzenleyeceği her türlü askeri operasyon için önceden Irak hükümeti ile koordine halinde olması gerektiğini’ söyledi. Mehcub, “Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen her türlü saldırıyı ve sivil yerleşim yerlerinin bombalanmasını reddediyoruz” dedi.

“Irak sınırlarında sivil halkı hedef alan saldırıları doğru bulmuyoruz”

TSK’ye ait savaş uçaklarının bombardımanı sonucu Erbil il sınırları içerisinde sivillerin hayatını kaybettiğini dile getiren Mehcub, “Irak sınırlarında sivil halkı hedef alan saldırıları doğru bulmuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

“Bağdat’la daha çok koordine halinde olmasını gerekli görüyor”

Mehcub ayrıca, Bağdat yönetiminin sivillerin ölmesinden dolayı duyduğu endişeyi Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı’na bizzat ilettiğini kaydetti. Irak Dışişleri Sözcüsü, “Irak, Türkiye’nin bombardıman ve askeri operasyonlarını durdurmasını, Bağdat’la daha çok koordine halinde olmasını gerekli görüyor” dedi.

4 sivil hayatını kaybetti…

Geçtiğimiz Perşembe günü TSK’ya ait savaş uçaklarının Erbil’in Çoman ilçesine bağlı Balekati bölgesini bombalaması sonucu dört sivilin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica