Ekonomi

Başiskele Sanayi Sitesinde Noter Taahhütnameli Genel Kurul

Başiskele Sanayi Sitesinde Noter Taahhütnameli Genel Kurul

Başiskele Sanayi Sitesinin Genel Kurulunun ertelenmesine neden olan sanayi sitesi arsasının Ford’a verilmesi ve yeni bir yere taşınması tartışması sonrasında yeniden genel kurula gidiyor-akarhaber

Geçtiğimiz günlerde Ford‘a verilme tartışmaları, aidat artışı sebebiyle esnafın tepkisi, parası alınıp teslim edilmeyen iş yerleri ile ilgili suç duyuruları ile gündeme gelen Başiskele Sanayi sitesi 17 Aralık’ta genel kurula gidiyor

ZEYTİNOĞLU’NUN ÇIRPINAŞLARI

2 yıl önce genel kurulda Ford’un teklifinin gündeme alınmasını isteyen grup ile üyeler arasında tartışma çıkmış ve genel kurul iptal edilmişti. Ford’un teklifi ile ilgili açıklama yapan, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu; “Mayıs ayında inşaata teklif vermek istiyorum. Dilekçe verdim ve cevap dahi gelmedi. Ford’un kararından daha önemli bir karar yoktur” demişti. Özgür Can yenilenen genel kurulda seçimi kaybettiğinde medya haberi, “Zeytinoğlu kaybetti” diye vermişti.

BAŞKAN UYGUN ARAZİ BULMUŞ!

Şu an yönetimde başkan olan Özgür Can, basına yaptığı açıklamada; “Ford ile ilgili çok araştırma yaptım, görüşmeler yaptım. Bu durumun makul olabileceği, bizim yararımıza olacağı kanaati çıktı. Ford konusunda hassasız ve bunu bir fırsata dönüştürebileceğimize inanıyoruz. Hayat Kimya’nın yanında D-130 anayola çıkmayı avantaj olarak görüyorum. Arazi uygun arazi çıktı ‘ demişti.

KAZANAN ZEYTİNOĞLU MU?

Geçtiğimiz Temmuz ayında, üyelerin 1/3 katıldığı genel kurulda, sanayinin arsasının Ford’a verilmesini avantajlı olacağını açıklayan Özgür Can ve ekibi üyelerin oyları ile seçimi aldı. Bu seferde çok ilginçtir, medya Özgür can’ı kutlamak yerine, seçim galibiyetini D130 kenarındaki sanayi sitesini yapmak isteyen, Zeytinoğlu için “Zeytinoğlu’nun gözü aydın” şeklinde vermişti.

MUHALİFLER SEÇİM İSTİYOR

17 Aralık’ta tekrar genel kurula gidiliyor, gündemde seçim olmasa da! Ford konusunda çok sert tepki veren ve Zeytinoğlu’nun, “Ford’un kararından daha önemli bir karar yoktur” dediği taşınma projesine karşı çıkan muhalifler imza toplayıp seçim maddesinin gündeme koydurmaya hazırlanıyor.

TAPULARIN ALINMASI GARANTİLİ TAAHHÜTNAME

Alternatif bir listeyle seçime girme hazırlığı içinde olan, aday yönetim kurulu adına Behlül Metin bir açıklama yaparak şunları söyledi: Bu günlerde yoğun olarak üye ziyaretlerinde bulunuyoruz. Üyelerimiz sanayi sitemizin arazisinin Ford tarafından alınıp başka yere taşınması noktasında çok endişeli ve tapularının verilmeyişine tepkili. Üyelerimiz ‘tapularımız verilsin Ford’un niyeti varsa gelsin tapu sahipleri ile tek tek pazarlık yapsın, sitemizin taşınmasına karşıyız, Ford’a hayır, tapularımızı istiyoruz diyorlar’. Bu konuda yönetim kurulu olarak göreve gelirsek, Ford ile sitenin taşınması noktasında hiçbir görüşme teklifini kabul etmeyeceğiz. Ve asla bir teklif götürmeyeceğiz. İlk öncelik olarak da tapuların alınması için çalışacağımızı üyelerimize garanti etmek için, Başiskele 1. Noterinden Taahhütname imzaladık. Sanayimizin yerinde kalıp, tapularımızın alınması için tüm üyelerimizi bize destek vermeye davet ediyorum.”

BEHLÜL METİN

Ayhan Zeytinoğlu açıklaması
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/video/7540069/ford-tartismasi-genel-kurulu-iptal-ettirdi

Özgür Can açıklaması
https://www.enkocaeli.com/haber/8959096/ozgur-can-forda-da-degindi-avantaja-donusturebiliriz

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica