Genel

Çanakkale Geçilmez sözü tarihe altın harflerle yazıldı

Çanakkale Geçilmez sözü tarihe altın harflerle yazıldı Hürriyet; “Çanakkale’de, vatanı uğruna canlarını ortaya koyarak imkansızı başaran binlerce isimsiz kahramanımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir” dedi. detaylar haberimizde…

Çanakkale Geçilmez sözü tarihe altın harflerle yazıldı

CHP Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldömünde günün önemine vurgu yapan bir anma mesajı yayınladı.

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, mesajında şunları söyledi:

“Sevgili basın emekçisi…

Türk bağımsızlık tarihinde ayrı bir anlamı olan, ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe altın harflerle yazdıran, kahramanlığın destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Milletimizin birliğinin ve bütünlüğünün en manidar simgelerinden biri olan Çanakkale Zaferi bir azmin ve inancın zaferidir.

Çanakkale’de, vatanı uğruna canlarını ortaya koyarak imkansızı başaran binlerce isimsiz kahramanımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Saygılarımla.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica