Ekonomi

EMEP’ten Türk İş Kocaeli Bölge Temsilciliğine ziyaret

EMEP‘ten Türk İş Kocaeli Bölge Temsilciliğine ziyaret Ziyarette ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve işçilerin bu krize karşı nasıl yan yana geleceğini konuşuldu. EMEP‘ten Türk İş Kocaeli Bölge Temsilciliğine ziyaret detaylar haberimizde…

EMEP’ten Türk İş Kocaeli Bölge Temsilciliğine ziyaret

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, Türk-İş Bölge Temsilciliğini ziyaret etti. Ziyarette ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve işçilerin bu krize karşı nasıl yan yana geleceğini konuşuldu.

“İşçiler birleştirir”

Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilciliğini ziyaret ederek krizin faturasının emekçilere yıkılmasına karşı mücadele ihtiyacını ifade eden ve görüşlerini belirten Emek Partisi (EMEP) heyetinde il başkanı Arzu Erkan, eski il başkanı Güner Kizir ve İzmit ilçe başkanı Reyhan Başaran yer aldı. Ekonomik krize karşı emek ve meslek örgütleri ile demokrasi güçlerinin birlikte ve ortak mücadelesinin önemine vurgu yağıldığı görüşmede, işçilerin krizi kabul etmeyerek kendi talepleri etrafında bütün bir kesimi birleştirebileceği vurgulandı.

“Asgari ücret net 2000 lira olmalı”

Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilcisi ve Türk Metal Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız ise; ekonominin içinde bulunduğu durumun gözle görülür bir şekilde açık olduğunu belirti. Emekçilerin her geçen gün alım gücünün düştüğüne dikkat çeken Yakup Yıldız; asgari ücretin vakit kaybetmeden 2000 liraya yükseltilmesini, Aralık ayı sonu itibariyle de daha yaşanabilir bir seviyeye çıkartılması gerektiğini belirtti.

Yıldız, EMEP‘in sunduğu dosyayı genel merkezleriyle de paylaşacağını ifade etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica