Bilim-Teknoloji

Eskişehir üçüncü üniversite için meclisten yasanın çıkmasını bekliyor

Eskişehir üçüncü üniversite için meclisten yasanın çıkmasını bekliyor Kurulacak olan teknoloji üniversitesi; Mühendislik Fakültesi, Havacılık ve Uçak Bilimleri Fakültesi, İşletme Fakültesinden, Feri Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hesaplamalı ve Uygulamalı Bilimler Enstitüsü, Havacılık, Savunma Bilimleri ve Teknolojileri Enstitüsünden, oluşacak. Eskişehir üçüncü üniversite için meclisten yasanın çıkmasını bekliyor detaylar haberimizde…

Eskişehir üçüncü üniversite için meclisten yasanın çıkmasını bekliyor

Meclise gönderildi

Eskişehir’in merakla beklediği 3. üniversite için yasa tasarısı meclise gönderildi.

TBMM‘nde kabul edilince 3. Üniversite üniversiteler kentinde öğrenci kabul edecek

Eskişehir Bakanı Nabi Avcı’nın çabaları ile torba yasaya dâhil edilen üniversite ile ilgili madde, mecliste kabul edilirse 3. üniversite kurulmuş olacak.

“Eskişehir’de Eskişehir Teknoloji Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulmuştur”

3. Üniversite için ilgili yasa tasarısı nihayet meclise gönderildi. Eğitim ile ilgili torba yasa içerisinde yer alan 2809 sayılı kanuna eklenen ek 167. maddede Eskişehir Teknoloji Üniversitesi ile ilgili, “Eskişehir’de Eskişehir Teknoloji Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulmuştur” ibaresi yer aldı. Kurulacak olan teknoloji üniversitesi; Mühendislik Fakültesi, Havacılık ve Uçak Bilimleri Fakültesi, İşletme Fakültesinden, Feri Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hesaplamalı ve Uygulamalı Bilimler Enstitüsü, Havacılık, Savunma Bilimleri ve Teknolojileri Enstitüsünden, oluşacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica