Sağlık

‘Gönül Elçilerim’den dezavantajlı ailelere ücretsiz psikolog hizmeti

‘Gönül Elçilerim’den dezavantajlı ailelere ücretsiz psikolog hizmeti … “Pandemi sürecini kapsamında gerekli önlemler alınarak hayata geçirilecek projeden, ücretli psikolog hizmeti alacak maddi güce sahip olmayan dezavantajlı vatandaşlar faydalanacak…” detaylar haberimizde…

‘Gönül Elçilerim’den dezavantajlı ailelere ücretsiz psikolog hizmeti

İzmit merkezli kurulan, ödüllü sivil toplum örgütü Gönül Elçilerim Derneği (TÜRGED), toplum sağlığı ile ilgili projelerinden ikincisi olan ücretsiz psikolog hizmetini hayata geçirdi. Pandemi sürecini kapsamında gerekli önlemler alınarak hayata geçirilecek projeden, ücretli psikolog hizmeti alacak maddi güce sahip olmayan dezavantajlı vatandaşlar faydalanacak.

“DOKUNDUĞUMUZ VATANDAŞA UMUT OLACAK”

Dernek çatısı altında projeyi yürütecek olan Psikolog Sahra Hacer Demirci proje ile ilgili yaptığı açıklamada “özellikle küresel olarak içerisinden geçtiğimiz zorlu bir süreç var. Bu her alanda vatandaşa yansıdı. Dezavantajlı vatandaşa iki katı yansıyan pandemi süreci psikolojik olarak da olumsuz etkiler bıraktı. Hem bu etkileri en aza indirmek hemde profesyonel olarak iyi bir dinleyici olmak adına bu süreç sonuçları itibarı ile dokunduğumuz vatandaşa umut olacaktır” dedi

“ARTAN İNTİHARLAR ve BOZULAN AİLE BÜTÜNLÜKLERİ BİZİ BU PROJEYE İTTİ”

Dernek Başkanı Veysel Oti ise proje ile ilgili yaptığı bilgilendirmede şu ifadeleri kullandı: “Gönül Elçilerim olarak 2 yıldan bu yana yaptığımız ücretsiz faaliyetlerle içinde yaşadığımız kentte dezavantajlı vatandaşlarımıza dokunduk. Maddi açıdan zor durumda olan vatandaşlarımız kimi zaman bunu dışarıya yansıtamıyor. İçine kapanıyor hatta sonucunda intihara kadar ne yazık ki götürüyor. Artan intihar haberlerini gördükçe arkadaşlar ile ne yapabileceğimizi oturup konuştuk. Nihayetinde, bir yerden başlamak adına dernek gönüllümüz Psikolog Sahra Hacer hanımın da önerisi ile böyle bir sürece başladık. Para verip bu hizmeti alamayacak dezavantajlı vatandaşlarımızın dertlerine profesyonel çözüm bulmayı hedefliyoruz. Ayrıca yine farkındalık oluşturarak vatandaşlarımızın, profesyonel psikolojik destek almasını sağlamayı ve psikologlara gitmelerinde yönlendirici olmak istiyoruz.”

İLETİŞİM İÇİN TELEFON NUMARASI

Programdan ücretsiz faydalanmak isteyenler program sorumlusu Ümmühan Yazıcı Gündoğdu’ya 0534 636 91 11 numaralı telefondan ulaşabilirler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı