İGF

İyi Partili “İnternetçi abi” gençlerle bir araya geldi

İBB İyi Parti Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız, Bursa’daki gençlerle Hüdavendigar Parkı’nda yürüyüş yaparak sorunlarını dinledi.

BURSA(İGFA)-  İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız, İstanbul’da spor amaçlı başlattığı yürüyüşlerine gençlerin talepleri üzerine diğer illerde de devam ediyor. İnternet dünyasında ve gençlerin arasında “İnternetçi Abi” adıyla bilinen Yıldız, Bursalı gençlerle buluşarak, sorunlarını dinledi.

Hüdavendigar Parkı’nda gençlerle buluşan Yıldız, “Bir ülkenin kalkınması için tek koşul, o ülkenin gençlerinin kalkınması gerek. Türkiye’de emeklinin maaşı neden düşük? Çünkü Türkiye’de 1.87 kişi bir emeklinin maaşını ödüyor. Avrupa’da 4 kişi bir emeklinin maaşını ödüyor. Siz gençlerin istihdamını sağlamazsanız, ve sağlayabildiğiniz istihdam sadece asgari ücret olursa, o paranın neresinden vergi alacaksınız da emeklinin maaşını ödeyeceksiniz? O nedenle siz emekli büyüklere şöyle söyleyin: Teyzecim, amcacım, senin hayatının müreffeh olabilmesi için benim kazanıyor olmam lazım. Türkiye’de gençlerin önünü açmak demek, ülkedeki bütün sosyo-ekonomik segmentlerin önünü açmak demek.Yurt sorunu yok diyorlar. Ben her gün binlerce mesaj alıyorum yurt sorunu ile ilgili. İnternetle ilgili, KYK burslarının çıkmaması ve geri ödenme güçlüğü ile ilgili. Peki T.C.’nin bakanları sizce günde kaç bin mesaj alıyordur sizden? Dinleyen var mı? Yok.”

“Eğitim o kadar kötü ki…Benim eğitim aldığım yıllarda en iyi okullar devlet okullarıydı. Eğer siz onları kazanamadıysanız ve ailenizin koşulları da uygunsa aradaki boşluğu kapatabilmek için özel okullara giderdiniz. Şimdi benim zamanımdaki düz liselerin seviyesini yakalayabilmek için gençler özel okullara gitmeye çalışıyor. OECD rakamlarına baktığınızda dünyada internet uçurumu en fazla ülkelerden biriyiz. Bu ne demek? 55 yaşın üzerindekilerin internet kullanma oranı , yaşlılarda ?-90. İzlanda’da bu ?-?. Genci-yaşlısı herkes kullanıyor. Neden bizde böyle? Yanıt net: Kendi oy potansiyellerine istedikleri yalanları yutturabilmek için. Şimdi de yeni yasayla gençlere sansür geliyor. 21. yüzyılda artık ideolojik yarışmalar, ayrışmalar bitecek. Bundan böyle projeler yarışacak. Dünyanın kodlarını okuduğunuzda bu böyle. Bunu da siz gençler gerçekleştireceksiniz.” dedi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica