Genel

Kocaeli Çevre müdürü ve heyeti Vali Aksoy’u ziyaret etti

Kocaeli Çevre müdürü ve heyeti Vali Aksoy’u ziyaret etti … Aksoy; “Gerek on-line izlenen bacalar, gerekse yapılan denetimler Kocaeli’de çevreye duyarlı bir anlayışla üretimin devamı noktasında kararlılığımızı görüyoruz” dedi. detaylar haberimizde…

Kocaeli Çevre müdürü ve heyeti Vali Aksoy’u ziyaret etti

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ahmet Kırılmaz, beraberindeki heyet ile birlikte Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ahmet Kırılmaz, Vali Hüseyin Aksoy’a çiçek takdiminin ardından, çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunarak, kabullerinden dolayı teşekkür etti.

Vali Hüseyin Aksoy ise ziyarette yaptığı konuşmada; “Dünya Çevre Gününüz kutlu olsun. Kocaeli Türkiye’nin önemli bir şehri. Türkiye sanayisinin kalbinin attığı bir şehirlerden birisidir. Burada hem üretim yapıp, hem de çevreye duyarlı tesislerin varlığı oldukça önemli. Kocaeli hem üretim yapıyor, hem de bu anlamda çevreye duyarlı bir üretim anlayışıyla bu çalışmalarını ortaya koyuyor. Gerek on-line izlenen bacalar, gerekse yapılan denetimler Kocaeli’de çevreye duyarlı bir anlayışla üretimin devamı noktasında kararlılığımızı görüyoruz. Bu anlamda emeği geçen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğündeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

“Kocaeli sıfır atık projesinde öncü kentlerden biri”

Kocaeli, Özellikle Sıfır Atık Projesinde öncü kentlerden birisidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılmış olan Sıfır Atık Projesinde ilimiz oldukça başarılı. Biz birçok kurumumuzda bunu başlatmanın ötesinde vatandaşımızın da dahil olduğu uygulamalara geçen bir iliz. Belirli siteleri ve vatandaşlarımızın oturduğu belirli apartmanları da çeşitli eğitimler vermek suretiyle bu projeye dahil ettik. Sadece kamu kurumlarımız değil sivil vatandaşında dahil olduğu bir uygulamayı Kocaeli’de hayata geçirmiş olmaktan memnuniyet duymaktayız. Bu çalışmada emeği geçen Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüze, Kocaeli Büyükşehir Belediyemize ve ilgili arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Çevreye duyarlı nesillerin yetişmesi adına da çevre eğitimleri konusunda okullarımızda da birçok önemli faaliyeti bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğiz. Sürdürülebilir bir kalkınma anlayışı içerisinde Kocaeli’de de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” diyen Vali İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ahmet Kırılmaz ve beraberindeki heyetin Dünya Çevre Gününü kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica