Ekonomi

Kocaeli de yaşanan iş cinayetleri meclise taşındı

Kocaeli de yaşanan iş cinayetleri meclise taşındı CHP Kocaeli Milletvekili, Emek Büroları üyesi Fatma Kaplan Hürriyet, mecliste yaptığı konuşmasında Kocaeli’de artan iş kazalarına dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de yüzlerce işçinin iş cinayetleri sonucu hayatını kaybettiğini belirten Milletvekili Hürriyet, “Kocaeli’de ise 71 işçimiz hayatlarını kaybetti. Kocaeli de yaşanan iş cinayetleri meclise taşındı detaylar haberimizde…

Kocaeli de yaşanan iş cinayetleri meclise taşındı

Artan iş kazları ve OHAL

Kocaeli’de artan iş kazalarına dikkat çekerek CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, “Güvencesiz, esnek ve kuralsız çalışma koşullarını daha da ağırlaştıran OHAL/KHK rejimi, işçilerimizin can güvenliği için bir an önce sona erdirilmelidir” açıklamasında bulundu.

Kocaeli de artan iş kazaları

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili, Emek Büroları üyesi Fatma Kaplan Hürriyet, mecliste yaptığı konuşmasında Kocaeli’de artan iş kazalarına dikkat çekti.

“Neredeyse iki günde bir ölümle sonuçlanan iş kazları yaşanıyor”

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de yüzlerce işçinin iş cinayetleri sonucu hayatını kaybettiğini belirten Milletvekili Hürriyet; “Kocaeli’de 71 işçimiz hayatlarını kaybetti. Sanayisi gelişmiş, ekmeğini taştan kazananların şehri olan, işçi kenti Kocaeli’de son aylarda iş kazaları son derece artmış durumda. Artık neredeyse iki günde bir ölümle sonuçlanan üzücü iş kazaları yaşanıyor.”

Bölgemizde iş kazalarında hayatını kaybedenler…

“25 Aralık 2017’de; Kandıra ilçemiz de bir fabrikada pres makinesine sıkışan işçi 36 yaşındaki Cevdet Koç, 28 Aralık 2017’de; Dilovası ilçemizde bir limanda depolama alanına kaldırılırken düşen konteynerin altında kalan 23 yaşındaki Çağrı Karadaş yaşamını yitirdi.”

Liman da piston patlaması…

“Ocak ayının son gününde ise; İzmit ilçemizde mezbahada görevli olan ve hafriyat kamyonun altına kalan hayatını kaybeden 47 yaşındaki Hüseyin Gümüş ve Derince Limanında pistonun patlaması ile ambardan denize düşerek boğulan 49 yaşındaki Emrullah Balçık hayatını kaybetti.”

“Çalışma koşullarını daha da ağırlaştıran OHAL/KHK rejimi, işçilerimizin can güvenliği için bir an önce sona erdirilmelidir”

“Gebze ilçemizde bir nakliye firmasının deposunda forkliftin aküsünden sızan gazdan etkilenen 31 işçi hastaneye kaldırıldı. İş kazalarının bir an önce önüne geçilmelidir. Güvencesiz, esnek ve kuralsız çalışma koşullarını daha da ağırlaştıran OHAL/KHK rejimi, işçilerimizin can güvenliği için bir an önce sona erdirilmelidir” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica