Genel

Kocaeli’de Sirenler test amaçlı olarak 2 gün çalacak

Kocaeli’de Sirenler test amaçlı olarak 2 gün çalacak Valilikten yapılan açıklamada; “Proje kapsamında muhtarlarımızda bilgilendirilmek suretiyle sistemin test edilmesi için gerekli olur ve süreçler 3 aylık bir sürede tamamlanarak test edilme aşamasına gelinmiştir” denildi. detaylar haberimizde…

Kocaeli’de Sirenler test amaçlı olarak 2 gün çalacak

Test amaçlı çalacak olan sirenler için Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

Kocaeli İl Afad Müdürlüğü ile Kocaeli İl Müftülüğü arasında 23.11.2018 tarihinde; Kocaeli Valisi Sayın Hüseyin Aksoy’un olurlarıyla imza altına alınan protokol kapsamında geliştirilen proje ile siren sisteminin merkezi ezan sistemine entegre çalışması başlatılmıştı.

Proje kapsamında muhtarlarımızda bilgilendirilmek suretiyle sistemin test edilmesi için gerekli olur ve süreçler 3 aylık bir sürede tamamlanarak test edilme aşamasına gelinmiştir.

Siren sistemi, Merkezi Ezan Sistemi üzerinden 12 Mart 2019 Salı Günü saat:14.00’de ve 13 Mart 2019 Çarşamba günü saat: 11.00’de; İkaz ve Alarmlar öncesinde sesli anonsla bilgiler verilerek test edilecektir.

İkaz ve alarm işaretleri ile ilgili detay bilgilere AFAD Başkanlığının https://www.afad.gov.tr/tr/3518/Ikaz-Alarm-Isaretleri adresinden ulaşabilecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Kocaeli Valiliği

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica