İGF

Mardin’in yerel ürünleriyle verimlilik toplantısı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında zeytin ve badem gibi yerel ürünlerin ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.

MARDİN (İGFA) – Mardin’in yerel ürünlerinin verimliliğinin arttırılması konusunun görüşüldüğü toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, TKDK İl Koordinatörü Erdal Çelik, İl Tarım ve Orman Müdürü Menduh Dinler ve ilgili kişiler katıldı.

Mardin’in geniş ve bereketli topraklara sahip olduğunu vurgulayan Vali Demirtaş, senede birkaç ürün veren topraklara sahip olduklarını söyledi. Toprakları koruyup sahip çıkmanın ve ürünlerin verimliliğini artırmaya yönelik çalışmaların önemli olduğunu kaydeden Vali Demirtaş,  Derik’in sembolü haline gelen ve dünya çapında ödüller alan zeytinin bölge halkının geçim kaynağı olduğunu anımsattı. “Zeytin üretimini artırmak için zeytin fidelerini dağıtmayı planlıyoruz” diyen Demirtaş, “Birkaç ilçemizde lavanta üretimi üzerine çalışmalarımız da oldu. Yakın bir zamanda bu çalışmalarımızın meyvelerini alacağız.  Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sağlamak üzere sürekli projeler üretiyoruz. Kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. İlimizin menfaatine ve lehine olacak bütün projelere de destek vereceğiz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica