Genel

Milli eğitim müdürünün makamında gerici vakıf toplantısı

Milli eğitim müdürünün makamında Gerici vakfın yürütme kurulu toplantısı, Milli Eğitim Müdürü’nün odasında yapıldı. Söz konusu vakfın mütevelli heyetinin başkanı ise AKP’li Sancaktepe Belediye Başkanı Erdem. CHP’li Sağ, skandal olarak nitelediği söz konusu toplantının mesajının “o kadar güçlendik ki, tüm kamu kurumlarını ele geçirdik” olduğunu söyledi. Milli eğitim müdürünün makamında detaylar haberimizde…

Milli eğitim müdürünün makamında

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’nun makam odasında gerçekleştirildi…
AKP’li Sancaktepe Belediyesinin Başkanı İsmail Erdem’in Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfının yürütüme kurulu toplantısı, devlet dairesinde yapıldı. Toplantı, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’nun makam odasında gerçekleştirildi. Toplantının başkanlığını, aynı zamanda Medeniyet Yolcuları Vakfının Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Aydoğdu üstlendi.

“Biz o kadar güçlendik ki, tüm kamu kurumlarını ele geçirdik”

BirGün’den Uğur Şahin’e konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin CHP’li eski Üyesi Hüseyin Sağ, toplantının İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün makam odasında yapılmasını ‘skandal’ olarak tanımladı. Sağ, “Bu toplantının belediyenin birçok toplantı salonu olmasına rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün makam odasında yapılması, ‘Biz o kadar güçlendik ki, tüm kamu kurumlarını ele geçirdik’ mesajıdır” dedi.

Vakfın başkanı seçilmiş Belediye Başkanı…

CHP’li Sağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sancaktepe Belediyesinin Medeniyet Yolcuları isimli vakfa sağladığı olanaklar, net olarak gözüküyor. Vakfın başkanı, Belediye Başkanı olunca da, bütün kapılar açılıyor. Zaten bu zihniyetin katalog vakıfları bulunuyor. Ellerindeki tüm imkânları bu kurumlara aktarıyorlar.”

Medeniyet yolcuları vakfı: “yerli, milli, şuurlu neslin inşası”

Yönetim Kurulu Başkanının AKP’li Sancaktepe Belediyesinin Başkan Yardımcısı Mehmet Genç’in olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfının internet sitesinde; ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Sancaktepe Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Eğitim Bir-Sen, Sancaktepe Genç Gelecek’in logoları yer alıyor ve bu kurumların sitesine yönlendirme yapılıyor. Vakıf, daha önceleri de ‘dini sohbet’ uygulaması ile gündeme gelmişti. MEB’in “evlerde dini sohbet” projesinde, ders kitapları yerine Medeniyet Yolcuları Vakfının materyallerinin kullanılmasına karar verilmişti. Söz konusu Vakıf, ‘yerli, milli, şuurlu’ bir gençliğin inşası için sohbet halkaları oluşturarak ‘eğitim’ veriyor. Bu kapsamda projeye dahil olan eğitimciler, okullarında, mahallelerinde ya da görev yaptıkları kurslarda 10 orta öğretim öğrencisi ile “sohbet halkası” oluşturuyor. Vakıf, haftada en az bir kez öğrencinin evinde “sohbet” gerçekleştiriyor.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica