İGF

Suriyeli 85 öğrenci Mardin’e misafir edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Barış Pınarı harekât bölgesindeki 85 öğrenci Mardin’e getirilerek giyim yardımı, yemek ve eğlence programı düzenlendi.

MARDİN (İGFA) – Barış Pınarı harekât bölgesindeki görev yapan 49. Komando Tugay Komutanlığı ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ülkelerindeki savaş nedeniyle mağdur olan çocuklar için çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Suriye’den gelen 75 öğrenciye Mardin’de ev sahipliği yapıldı.

Giyecek yardımı yapılarak, Evliya Çelebi Mesleki Teknik Lisesinde öğle yemeği verilen Suriyeli öğrenciler, daha sonra Artuklu Üniversitesi kampüsünde öğrenciler için eğlence programı düzenlendi. Ardından öğrencilere hediye dağıtımı yapıldı. Daha sonra Masal evine götürülen Suriyeli çocuklar burada kendilerine Arapça masal anlatıldı.

Suriyeli öğrencileri Mardin’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, “85 öğrencimiz ve 6 öğretmenimizi Suriye’den aldık. Öğrencilerimizin giyimini kuşamını temin ettik. Kırtasiye malzemesi desteğinde bulunduk.  Onlarla beraber bir gün boyunca eğlenceli dakikalar geçirdik. Masal evinde öğrencilerle masal dinledik. Savaş mağduru Suriyeli öğrencilere mutlu bir gün yaşattık. Onların yanında olduğumuz hissetirdik. Sağolsun Barış Pınarı harekât bölgesindeki görev yapan 49. Komando Tugay Komutanlığı bu konuda bize yardımcı oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikleri fırsat buldukça yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica