Genel

Başkan Büyükakın: Bu memleket yükselişe geçmiştir

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Marmara Belediyeler Birliği ve Balkan ve Rumeli derneklerinin başkanlarıyla bir araya geldi.

Kocaeli’nde aktif olarak görev yapak 15 STK temsilcisiyle bölge coğrafyası hakkında bir değerlendirmek gerçekleştirdi. Rumeli ve Balkan coğrafyası için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve ileriyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Büyükakın, “Önümüzdeki yüzyıl tüm coğrafyalarda Türkiye’nin dönemidir. Bu çok nettir. Bunu görüyor ve biliyoruz. Bu memleket yükselişe geçmiştir. STK’lar olarak sizlerin de Türkiye’nin gittiği bu yolda gereken her türlü desteği vermesini istiyorum” dedi.

“DEĞERLERİMİZDEN SÜRGÜN EDİLMEYECEĞİZ”

Genel değerlendirme yapılan toplantıda çok kıymetli bir kültür hazinesine sahip olunduğunu söyleyen Büyükakın, Bu medeniyet, yani Türkiye’nin liderlik ettiği bu kadim medeniyet şaha kalkmıştır. Bizlerin evlatları gönül coğrafyamız başta olmak üzere tüm dünyaya adalet ve nizam getirecektir” şeklinde konuştu.

 Görüşmede, “Kültürlerimizi yaşatmalı ve geleceğe taşımalıyız” vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, “Bizi biz olmaktan asla çıkartamayacaklar. Şunu net olarak ifade etmek isterim ki bu aziz topraklara göç etmek zorunda bırakılanlar değerlerinden asla kopmadılar. Bundan sonra da değerlerimizden asla sürgün edilmeyeceğiz, buna da müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica