Siyaset

İkinci bir kararname daha var ve onu milletten gizliyorlar

"İstanbul’da Yenikapı’da binlerce araç var. Bu paralar kime gidiyordu?"

İkinci bir kararname daha var ve onu milletten gizliyorlarKılıçdaroğlu; “Kalktılar tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektiler. Hadi fabrikaları sattın, ya bir devlet kendi silah fabrikasını başka bir orduya verirler mi?” dedi. detaylar haberimizde…

İkinci bir kararname daha var ve onu milletten gizliyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentin 7 Eylül Kurtuluş Günü dolayısıyla bulunduğu Aydın’da, Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, “İkinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Harcanan her kuruşun hesabını vermekten vazgeçmeyeceğiz”

Hiçbir zaman harcanan her kuruşun hesabını vermekten vazgeçmeyeceğiz. Vatandaştan para alıyorsan aldığın parayı kuruşu kuruşuna açıklayacaksın. Bizim inancımızda israf haramdır, eğer birilerini zengin etmek için vatandaşın ödediği vergiyi alıp bir çıkar grubuna aktarırsanız orada sorun var demektir. İstanbul’da Yenikapı’da binlerce araç var. Bu paralar kime gidiyordu? Bütün bunları yeri geldiğinde açıklayacağız.

“Gelin referandum yapalım”

Bir siyasi partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olamaz. Bir cumhurbaşkanı seçildikten sonra bir kişi parlamentoda namusu ve şerefi üzerine ant içiyor. 600 milletvekilinin gözü önünde bu yemin ediliyor. Ama bugün gördüğümüz tablo başka. Tarafsız bir cumhurbaşkanı yok. Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazımdır. Bunun için gerekiyorsa Anayasa’nın değişmesi lazım. Gelin referandum yapalım.

“Şimdi ikinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar”

Kalktılar tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektiler. Hadi fabrikaları sattın, ya bir devlet kendi silah fabrikasını başka bir orduya verirler mi? Yok dediler öyle bir şey. Resmi Gazete’yi gösterdim, bir şey diyemediler. Şimdi ikinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar. Katar ordusuna verdiler. İmzaladığın ikinci kararı da Resmi Gazete’de yayımla. Çünkü o tank palet fabrikası bu milletin vergileriyle kuruldu. Neden gizliyorsunuz milletten?

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica