Sağlık

Kocaeli Devlet hastanesinde Diyabet eğitimleri devam ediyor

Kocaeli Devlet hastanesinde Diyabet eğitimleri devam ediyor Diyabetle yaşam, kontrolsüz diyabette oluşabilecek problemlere karşı alınacak önlemler, ilaç ve insülin tedavisi, diyabet tedavisinde son teknolojik gelişmeler, gizli şeker, beslenme, ayak sağlığı, göz ve kalp sağlığı, ağız ve diş sağlığının korunması gibi pek çok konuyu kapsıyor. Kocaeli Devlet hastanesinde Diyabet eğitimleri devam ediyor detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kocaeli Devlet hastanesinde Diyabet eğitimleri devam ediyor

Kocaeli Devlet’in Diyabet Eğitim Birimi görevini başarıyla sürdürüyor

Kocaeli Devlet hastanesi Diyabet Eğitim Birimi; 10 Yılda 15 bin kişiye eğitim vererek büyük bir başarıya imza attı

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin Diyabet Eğitim Biriminin başarısı artarak devam ediyor. Diyabetli dostu Kocaeli Devlet hastanesinde 10 yılda yaklaşık 13 bin vatandaşa birebir, 2 binden fazla diyabetliye de diyabet okulunda eğitimler verildi.

Diyabet Eğitim Hemşiresi Alime Karataş’ın koordine ettiği eğitimler diyabetle yaşam, kontrolsüz diyabette oluşabilecek problemlere karşı alınacak önlemler; ilaç ve insülin tedavisi, diyabet tedavisinde son teknolojik gelişmeler, gizli şeker, beslenme, ayak sağlığı, göz ve kalp sağlığı; ağız ve diş sağlığının korunması gibi pek çok konuyu kapsıyor. Kardiyoloji, göz hastalıkları, dahiliye, psikiyatri bölümü uzmanları, diyabet eğitim hemşiresi; fizyoterapist ve diyetisyenin de sunumlarıyla gerçekleşen eğitimlerin sonunda her ay olduğu gibi yine başarılı olan diyabetlilere diyabet okulu diploması veriliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica