Genel

Başkan Hürriyet: “Cumhuriyet Parkında çözüm üretmeye çalışıyoruz”

Başkan Hürriyet: “Cumhuriyet Parkında çözüm üretmeye çalışıyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhuriyet Parkı Yenileme Projesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında kurul tarafından alınan kararla kafeteryanın Gazi Lisesi’nin koruma alanına dahil edildiğini ifade ederek, “Çözüm üretmeye çalışıyoruz. Şeytanın aklına bile gelmeyecek sinsilikle karşı karşıyayız” dedi

Başkan Hürriyet basın toplantısında şu ifadeleri kullandı; “Burada halkımıza düzgün, uygun, kaliteli bir hizmet sunma çabası içerisindeyiz. Kentimizin en merkezi yeri. Bu alanı halkımız kullansın diye çok çalışıyoruz. Bazen yalan bilgilerle sürekli bir karalama kampanyası ve engellemeye maruz kalıyoruz. Şeytanın bile aklına gelmeyecek planlarla çalışmalarımız baltalanmaya çalışılıyor. Bunu yaparken bazı kanunları, kurumları, kurulları, bazı yapıları sopa olarak, silah olarak kullanmaya çalışıyorlar. Bugün Cumhuriyet Parkıyla ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirmek üzere bir araya geldik. Şikayet etmeden çözüm üretmeye çalışıyoruz.

“KAMUSAL HİZMET SUNACAĞIZ DEDİK”

İzmit Belediyesi bizden önce yıllarca tahsis kararıyla burayı ihale etti ve ihale yöntemiyle kişilere kiralandı bu alan. Zaman içerisinde ne yazık ki kötü kullanım, kötü işletme sebebiyle halk burayı kullanamaz hale geldi. Biz göreve geldikten sonra sosyal belediyecilik anlayışıyla kamusal hizmet sunacağız dedik. İlk sosyal tesisimiz olan Gülümse Kafe ile başladık. Bir kamu güvencesiyle insanlarımızın nasıl güzel hizmet aldığını biliyoruz. Orası artık markalaştı.

“BU PARK BİR BÜTÜN”

Burayı da kiraya vermeyeceğiz, burayı eski aile çay bahçesi modelinde biz işleteceğiz. Proje çalışmalarımızı tamamladık. O süre zarfında tahsis süremiz doldu. Büyükşehire tahsis yazımızı yazdık. Ne yazık ki burayı tahsis etmeyeceğiz şeklinde yanıtlar aldık. Burası 20 dönüm altında olması sebebiyle bizim kullanımımızda olmalı. Biz insanlarımız faydalansın diye hızlıca işletmeye açtık. Israrcı yaklaşımımız ve halkımızın arkamızda durması nedeniyle konu Büyükşehir Meclisinde yine gündeme geldi. Sonra sadece kafeterya alanının tahsisi yapıldı. Bu park sonuçta bir bütün.

“BÜYÜKŞEHİR MÜTHİŞ BİR HIRS YAPIYOR”

Biz İSU’dan alacağımız olan bir miktar ve Cedit’teki iki parselimizi Büyükşehir’in belirlediği rakamlar doğrultusunda takas yaptık. Arka taraftaki parsellerin mülkiyetini aldık. Nedeni bütün parkı eski güzel günlerine kavuşturmaktı. Biz bunu istememize rağmen sadece kafeterya alanının tahsisi yapıldı. Memleketin bu kadar sorunu var Büyükşehir ısrarla küçücük parkları bile bizden almak için müthiş bir hırs yapıyor.

“ŞEYTANIN AKLINA GELMEYECEK PLAN”

Kurulda ne yazık ki değişik değişik engellerle karşılaşıyoruz. Büyükşehir yetkilisi şerh koydu. Mesela yeni fark ettiğimiz bir şey oldu. Bir kurul kararı alınıyor. Gazi Lisesinin koruma alanı bu kafeteryayı da kapsayacak şekilde büyütülüyor. Kocaman bir koruma alanı oluşturuluyor. Gazi Lisesi ile Kafeteryanın ne ilgisi var anlamış değilim. Arkadaşlarımız art niyetli düşünmediği için onay veriyorlar. Tarihi alan, tabii ki Gazi Lisesini korumalıyız diye düşünüyor tüm arkadaşlarımız. Amaçları meğer kafeteryayı kurul yetkisi altına almakmış. Aylar öncesinde oluşturulmuş bir plan. Şeytanın aklına gelmeyecek nasıl bir sinsiliktir bu. Bizim arkadaşlarımız da tarihi eserlerin çevresini koruyacağız diye bakıyor konuya.

“İZMİT’İN KAYBEDİLMESİNİ HAZMEDEMEYENLER VAR”

Buranın Gazi Lisesiyle ne alakası var. Karşıdaki dükkan bile küçük bir tadilat işlemi için bile kuruldan karar almak zorunda artık. Sufle vererek yaptırılan haberler aslında başka bir şeyin alt yapısını hazırlıyormuş. Bugün gelinen noktada bunu anlıyoruz. Müthiş bir sinsilikle mücadele ediyoruz. Biz niyeti biliyoruz. Ne yazık ki 3 yıldır İzmit’in kaybedilmesini hazmedemeyenler var. Bizden öç alacaklar diye vatandaşa zarar veriyorlar. Bizim nasıl bir zihniyetle uğraştığımızı herkes biliyor” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica