Genel

Başkan Hürriyet, ‘İstanbul Yenileniyor’ projesini İzmit’e getirecek

Başkan Hürriyet, ‘İstanbul Yenileniyor’ projesini İzmit’e getirecek

“İZMİT AYNI GÜVENCE İLE NEDEN YENİLENMESİN?”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ile bir araya gelerek İstanbul’daki KİPTAŞ modelini İzmit’te uygulayabilmek adına istişare toplantısı gerçekleştirdi – akarhaber

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ Genel Müdürü Ali, Kurt’u ziyaret etti. İstanbul’daki KİPTAŞ modelinin İzmit’te uygulanabilmesi adına istişare toplantısının yapıldığı ziyarete Başkanvekili Çetin Sarıca, Başkan Yardımcıları Cem Güler ve Emirşah Torun, Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen ile Yapı Kontrol Müdürü Ethem Can katıldı.

“KİPTAŞ ORTAKLIĞI VE GÜVENCESİYLE”

Toplantı ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Başkan Hürriyet şu ifadelere yer verdi: “İstanbul’da depreme dayanıklı olmayan binaları en uygun koşullarda yenileyen, İstanbul BB iştirak şirketi KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ile bir araya gelerek; İstanbul’daki KİPTAŞ modelini İzmit’e de uygulayabilmek için bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. “İstanbul Yenileniyor” projesi kapsamında; İstanbul’da risk altındaki konut stokunun güvenli, depreme dayanıklı, çevreyle dost yapılara dönüştürülmesini amaçlayan KİPTAŞ ortaklığı ve güvencesiyle İzmit’teki vatandaşlarımızı da bu koşullardan faydalandırmak istiyoruz.

“İZMİT’TE UYGULANABİLİR OLMASI EN BÜYÜK ARZUMUZ”

Öncelikle İzmit’te deprem farkındalığı oluşturarak, isteyen vatandaşlarımızın depreme dayanıksız evlerini KİPTAŞ güvencesiyle ve uygun koşullarla değiştirilmesini sağlamak için bir yola çıkıyoruz. Bu model İstanbul’da başarıyla uygulanıyor ve riskli yapı stoku başarıyla depreme dayanıklı yapı stokuna dönüşüyor. Bunun İzmit’te de uygulanabilir olması en büyük arzumuz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica